SGD indgår aftale med Nordsjælland Sportsfysioterapi

Michael Knudsen(tv) og NL Head Coach Troels Vestergaard(th)

Michael Knudsen(tv) og NL Head Coach Troels Vestergaard(th)

Vi kan med glæde meddele at vi har indgået en aftale med Nordsjælland Sportsfysioterapi, der træder i kræft med øjebliklig virkning.

Aftalen betyder at alle medlemmer i SGD har mulighed for at få foretaget undersøgelser og modtage behandling til medlemsrabat. Derudover betyder aftalen at ejer Michael Knudsen overtager rollen som fysioterapeut for klubbens NL-hold. Michael har derudover flere års erfaring inden for amerikansk fodbold.

”Jeg er begejstret for at vi er lykkedes med at tilknytte en så stærk kapacitet til klubben, som samtidig via sit erhverv giver klubbens medlemmer et godt tilbud.” – udtaler sportsdirektør Casper Reinhardt om tilknytningen af Michael Knudsen.

Alle medlemmer vil i løbet af vinteren blive informeret, omkring de gode rabataftaler hos Nordsjælland Sportsfysioterapi.

Læs meget mere på www.nordsjællandsportsfysioterapi.dk