Mulighed for 2 danmarksmesterskaber til Søllerød

Efter en fantastisk weekend, hvor det lykkedes Søllerød at overvinde lokalrivalerne Copenhagen Towers i en velbesøgt kamp med over 400 tilskuere, er det blevet finale tid. 

Mindre velkendt er det dog at Søllerød Gold Diggers allerede har spillet sig i en finale i 2015. Det succesfulde U16 hold i Gold Diggers kvalificerede sig sidste weekend til finalen, Challenge Bowl, der spillet i Frederikssund søndag den 4. oktober klokken 12:00. Her har de mulighed for at hente klubbens U16 mesterskab nummer to.

NL holdet spiller Mermaid Bowl, kampen om at kunne kalde sig danske mestre, på Viborg Stadion den 10. oktober. Dette bliver klubbens 6. Mermaid Bowl. Indtil videre er det blevet til 2 guldmedaljer i 5 forsøg. 

Link til Viborg Stadion (Mermaid Bowl Billetter).
Barn 10-16 år kr. 65, Barn under 10 år kr. 0, Handicappede kr. 65, Pensionist kr. 65, Studerende kr. 65, Voksen kr. 95
Alle tilskuere sidder på folkebladet tribunen. Det er unummererede pladser, så de kan placere sig som de vil.

VIP til 750,- købes gennem Jens Peter Stou via mail jenspeterstou@gmail.com
Køb billeter og læs meget mere på:
http://mbowl.dk/